Jak se vyhnout přepalování žhavící cívky

Ať už jste nováček ve světě elektronického kouření nebo zkušený vaper, všichni jsme zažili tu velmi nepříjemnou věc - pálení žhavící cívky tzv. "dry hit". V jednu chvíli vypouštíte perfektní mraky a vychutnáváte si bohaté chutě vašeho oblíbeného e-liquidu a najednou dostanete suchý hit se spálenou příchutí. Není to nic příjemného, ale stačí dodržovat několik jednoduchých pravidel a snadno se tomu vyhnete. Zde je několik rad:

Počkejte před prvním potáhnutím

Nedílnou součástí většiny žhavících tělísek je vata, protože je ideální pro nasákávaní e-liquidu a zároveň umožňuje proudění vzduchu. Nicméně pokud jste delší dobu nekouřili nebo jste právě vyměnili žhavící tělísko, může být vata úplně suchá. Zvlhčením vaty před prvním použitím se vyhnete riziku přepalování cívky. Jednoduchou zásadou tedy je vždy počkat několik minut před prvním potáhnutím, aby se žhavící hlava stačila nasáknout e-liquidem. 

Sledujte nastavení

elektronicka-cigareta-dym-prepalovani

Vysoké příkony vám umožní pálit e-liquid mnohem rychleji a produkovat větší objem dýmu. Pokud se ovšem během dlouhého potáhnutí vata vysuší, tak dojde k "dry hitu". Tato rada nebude populární mezi těmi, kteří chtějí produkovat co možná největší oblaka dýmu, nicméně snížení příkonu zároveň sníží riziko pálení.

Zvolněte

Je snadné se zapomenout, když si člověk užívá oblíbený e-liquid. Potahujete z Vaší elektronické cigarety rychleji a rychleji protože si užíváte perfektní chuť. Čím rychleji a silněji potahujete, tím spíše může dojít k pálení žhavící cívky. To platí obzvláště při použití e-liquidu s vysokým obsahem hustého VG, protože nasáknutí vaty mezi jednotlivými potáhnutími trvá delší dobu. Snažte se dělat delší pauzy mezi jednotlivými potáhnutími - vaše žhavící tělísko vám poděkuje!

Vyberte správný e-liquid

My všichni máme naše oblíbené chutě, ale vybírejte si e-liquid s rozmyslem, pokud máte na paměti možnost pálení vašeho tělíska. Čím vyšší obsah VG, tím je e-liquid hustší a tím déle trvá nasáknutí vaty mezi jednotlivými potaženími. Pokud rádi potahujete rychle, tak se spíše poohlédněte po řidším (s větším obsahem PG) e-liquidu, čímž se dramaticky sniží pravděpodobnost pálení vaší cívky.

Používáme ověření věku Adulto