Kolik liquidu spotřebuje elektronická cigareta za den?

Elektronické cigarety se staly běžnou součástí života mnoha kuřáků po celém světě a jejich popularita neustále roste. Kromě diskuzí o zdravotních rizicích a (ne)výhodách, se uživatelé zajímají také o jejich používání v praxi.

Jaké faktory ovlivňují spotřebu elektronické cigarety?

Denní spotřeba liquidu v elektronických cigaretách je ovlivněna několika klíčovými faktory. I způsobem používání dokážete ovlivnit, za jak dlouho liquid spotřebujete.

Zařízení s vysokým výkonem obvykle spotřebovává více liquidu, protože produkuje více páry. Pokud tedy vlastníte nebo plánujete zakoupit například sub-ohm zařízení, které používá cívky s nižším odporem a má vyšší výkon, budete vaše denní spotřeba liquidu vyšší.

Spadáte do skupiny častějších kuřáků a potahujete cigarety hlubšími potahy? Pak také spotřebujete více liquidu. Velikost a délka potahů mají také významný dopad, a tak dlouhé a hluboké potahy znamenají vyšší spotřebu než kratší a mělké potahy.

Kolik liquidu spotřebuje elektronická cigareta za den?

Vedlejšími faktory pro denní spotřebu liquidu jsou i environmentální podmínky. Například teplota okolí. Ta ovlivňuje viskozitu liquidu a efektivitu jeho vypařování.

Liquidy s nižší koncentrací nikotinu vyžadují častější používání k dosažení stejné úrovně uspokojení. Naopak liquidy s vyšší koncentrací nikotinu vedou k nižší spotřebě. Dále je důležitý poměr propylenglykolů (PG) a rostlinného glycerinu (VG) ve složení liquidu. VG je hustší a při jeho vypařování se obvykle spotřebuje více liquidu.

Zařízení s funkcí regulace teploty efektivněji kontrolují množství liquidu, které se přemění na páru, a to následně snižuje celkovou spotřebu.

Jak dlouho tedy cigareta vydrží?

Velmi jednoduše si množství liquidu převedeme na množství vykouřených cigaret. Převod 10 ml liquidu na počet cigaret sice není přesně definovatelný a liší se v závislosti na koncentraci nikotinu v liquidu a osobního způsobu vapování, ale obecně se uvádí, že 1 ml liquidu s průměrnou koncentrací nikotinu (přibližně 11 mg/ml) se rovná vykouření 6 klasických cigaret. 

Při této kalkulaci je 10 ml e-liquidu ekvivalentem přibližně 60 cigaret neboli 3 krabiček. Skutečný ekvivalent bude tedy velmi individuální. Jen vy dokážete určit, kolik cigaret denně vykouříte a jaké množství liquidu dle těchto propočtů spotřebujete.

Vyberte si náplně do cigaret e-liquid podle značek

Vyberte si náplně do cigaret e-liquid podle parametrů

Používáme ověření věku Adulto