Nejlepší elektronické cigarety na potahování způsobem pusa–plíce

V posledních letech se elektronické cigarety staly populární alternativou k tradičním tabákovým výrobkům. Stále více kuřáků hledá způsoby, jak snížit svou závislost na nikotinu, aniž by úplně přestali s kouřením. Mezi různými typy e-cigaret se staly obzvlášť oblíbenými právě modely pusa–plíce.

Co je to elektronická cigareta MTL?

Elektronická cigareta pusaplíce, neboli MTL (Mouth to Lung), je typ elektronické cigarety, který simuluje klasický styl kouření. Uživatel nejprve potáhne kouř cigarety do úst a poté ho šlukne do plic. Tyto druhy elektronických cigaret jsou oblíbené mezi začínajícími uživateli elektronických cigaret.

Čím je cigareta pusa–plíce tvořena?

Tato elektronická cigareta je malé a praktické zařízení. Je tvořena baterií a náustkem, přes který uživatel vdechuje vytvořenou páru. Mezi hlavní součásti patří atomizér nebo clearomizer, který obsahuje spirálku (žhavicí prvek) a knot s e-liquidem.

Zařízení má úzký náustek, který zajišťuje omezený průtok vzduchu. Odpor žhavicí spirálky se u těchto elektronických cigaret zpravidla pohybuje v rozmezí od 0,6 do 1,8 ohmu. Vyšší odpor zajišťuje pomalejší ohřev a menší produkci páry než u DL (Direct Lung) zařízení. Je tedy ideální pro zmíněný styl kouření pusa–plíce, kde je kladen důraz na chuť a simulaci klasického kouření.

Vyšší odpor také znamená, že zařízení využívá nižší výkon. Je tedy šetrnější k baterii a e-liquidu. To umožňuje uživatelům delší dobu používání zařízení na jedno nabití a také pomalejší spotřebovávání e-liquidu.

Jaká je tedy nejlepší elektronická cigareta MTL?

Na trhu najdete mnoho elektronických cigaret, které nabízí řada známých, ale i méně známých značek. Každá značka a model má ale svá specifika. Nejlepší elektronická cigareta pusa–plíce tedy bude taková, která bude splňovat vaše požadavky.

Elf Bar

Značka Elf Bar je známá především svými jednorázovými elektronickými cigaretami. Nabízí ale také modely, které jsou dobíjecí. Tyto dobíjecí varianty poskytují větší flexibilitu a jsou ekonomičtější a ekologičtější.

Na rozdíl od standardních jednorázových modelů Elf Bar obsahuje dobíjecí verze vestavěnou baterii, kterou je možné opakovaně nabíjet pomocí USB nabíječky. Jedná se typicky o micro USB nebo USBC port. 

Nejoblíbenějším produktem z řady Elf Bar je Elf Bar RF350 Pod. Elektronická cigareta má v sobě zabudovanou baterii s kapacitou 350 mAh a je vybavena USBC portem pro rychlé nabíjení. Součástí je také automatický spínač. Pro pohodlné boční plnění je zde umístěna Cartridge s objemem 1,6 ml. E-cigareta také obsahuje integrovanou žhavicí hlavu s odporem 1,2 ohm. Cenově je produkt velmi přijatelný. Seženete ho již od 270 Kč.

Oxva

Společnost OXVA se zaměřuje na vytváření výrobků, které jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilé uživatele. Jejich produkty zahrnují pokročilé funkce včetně nastavitelného výkonu, kompatibility s různými typy coilů, ale také robustní design a odolnou konstrukci. OXVA zařízení jsou vybavena ochranou proti přehřátí, zkratu a přebíjení. Jejich užívání je tedy o mnoho bezpečnější.

Mezi nejvýkonnější modely řadíme OXVA Xlim Pro 1000mAh. Toto zařízení nabízí vylepšenou verzi cartridge Xlim V2. Moderně navržené tělo e-cigarety obsahuje integrovanou baterii s kapacitou 1000 mAh, která podporuje rychlé nabíjení přes USB-C a dosahuje výkonu až 30 W. 

Na přední straně najdete umístěn OLED displej. Vapování usnadňuje jak spínací tlačítko, tak automatický systém žhavení, který funguje jednoduše tažením z náustku. Díky nově navržené cartridge Xlim V2 je horní plnění pohodlné a bez nutnosti vyjímání z těla zařízení.

Joyetech

Joyetech klade důraz na inovace a technologický vývoj. Zařízení obsahují pokročilé funkce včetně teplotní kontroly a nastavitelného výkonu. Tato značka nabízí širokou škálu produktů od jednoduchých POD systémů pro začátečníky po sofistikované box mody pro zkušené uživatele.

Početné množství modelů Joyetech je vybaveno intuitivním displejem s menu, které uživatelům umožňuje snadnou navigaci mezi nastaveními a funkcemi zařízení. Jedná se o možnosti nastavení výkonu, teploty a dalších parametrů, které ovlivňují vapování.

Cenově dostupná Joyetech eGo Pod elektronická cigareta 1000 mAh představuje jednoduché zařízení s POD systémem, která vyniká moderním designem.

Tělo obsahuje integrovanou baterii s kapacitou 1000 mAh, automatický spínač. Dodává konstantní napětí 3,7 V. Zařízení je vybaveno novým čipem AVATAR IC 1.0, který poskytuje ochranu proti zkratu, přehřátí, vybití a zahrnuje také ochranu žhavení do 8 sekund. Vyměnitelné cartridge se žhavicí hlavou o odporu 1,2 ohm mají kapacitu až 2 ml liquidu. Nabíjení probíhá skrze micro USB vstup. Tato elektronická cigareta je ideální právě pro MTL kouření.

Vaporesso

Vaporesso zařízení jsou známá svou řadou s integrovaným Omni čipem. Tento chipset nabízí rozsáhlé možnosti nastavení, a to včetně kontroly teploty, variabilního wattu a různých uživatelských režimů, které umožňují uživatelům optimalizovat výkon podle osobních preferencí.

Zařízení Vaporesso obsahují inovativní funkce jako rychlé nabíjení, snadnou výměnu coilů a bezpečnostní prvky včetně ochrany proti přehřátí a zkratu.

Vlajkovou lodí značky Vaporreso je zařízení ECO Nano Pod 1000mAh. Jedná se o menší POD zařízení, které umožňuje nabíjení pomocí USB-C. Produkt je vybaven automatických výkonem až 16 W. Cartridge o objemu 6 ml s vestavěnou žhavící hlavou Mesh o odporu 0,8 ohm a technologií COREX.

Druhým produktem je o něco dražší, ale zato prestižnější Vaporesso LUXE X PRO 1500mAh, který nabízí výkon až 40 W. Jeho ergonomické tělo z kvalitní zinkové slitiny obsahuje vestavěnou baterii o 1500 mAh s rychlým nabíjením pomocí USB-C portu. OLED displej na přední straně taktéž usnadňuje nastavení. Kromě spínacího tlačítka umožňuje také automatické žhavení. Stačí tedy jen potáhnout z náustku a začít vapovat.

Díky inovativní regulaci přívodu vzduchu je možné u tohoto modelu volit mezi dvěma styly vapování – MTL nebo DL. Cartridge s kapacitou 5 ml obsahují vestavěnou žhavicí hlavu s technologií Morph-Mesh pro maximální čistotu chuti liquidu.

Vyberte si elektronické cigarety podle značek

Vyberte si elektronické cigarety podle parametrů

Používáme ověření věku Adulto