Odvykání kouření - výběr úrovně nikotinu

elektronicka-cigareta-sila-nikotinu

Většina lidí volí vapování jako zdravější alternativu ke kouření. Eliquid v elektronických cigaretách neobsahuje tabák a bylo vědecky prokázáno, že vapování je méně škodlivé než klasické kouření, takže je to určitě užitečný nástroj, pokud jde o ukončení kouření. Závislost na cigaretách vychází ze dvou věcí - fyzické závislosti na nikotinu a návyku na samotný akt kouření. Výzvou pro kuřáky tedy je se tohoto vzdát a elektronické cigarety k tomu několika způsoby pomáhají včetně možnosti výběru úrovně nikotinu.

Zlomení zvyku

Jak jsme již zmínili, kouření cigaret není jen chemická závislost - je to zvyk. V případě klasických cigaret je samotný tento zvyk škodlivý, protože zahrnuje inhalaci velkého množství tabáku. Vapování je bez tabáku, takže si stále můžete užívat rituálu kouření, aniž byste inhalovali škodliviny obsažené v tabáku. Stačí jednoduše vyměnit klasickou cigaretu za zdravější cigaretu elektronickou.

Problém nikotinu

Díky elektronické cigaretě se tedy stává špatný zvyk méně škodlivým, ale co nikotin? Někteří kuřáci e-cigaret se rozhodli plnit své atomizéry pouze e-liquidem bez nikotinu a úplně jim stačí si vychutnávat příchuť, což je fajn. Jiní ale potřebují k úplnému zážitku z kouření nikotinový "hit". Ať tak či onak, je kouření elektronických cigaret stále daleko lepší možnost než kouření klasických cigaret, protože si můžete svoji úroveň nikotinu vybrat. 

Výběr správné úrovně nikotinu

To může být zpočátku složité, ale přijdete na to. Pokud jste vášnivý kuřák a přecházíte na elektronické cigarety, tak e-liquid bez nikotinu Vás pro začátek s největší pravděpodobností zcela neuspokojí. To co potřebujete, je e-liquid se sílou nikotinu, která je o něco nižší než u Vaší oblíbené značky cigaret. V průběhu času můžete sílu nikotinu v e-liquidu postupně nenásilně snižovat, dokud tam takřka žádný nezbude, a stále si budete užívat kouření, ale už bez chemické závislosti. Klasické e-liquidy na trhu jsou k dostání v následujících silách nikotinu:

0mg (bez nikotinu)
3mg (velmi nízká)
6mg (nízká)
12mg (střední)
18mg (vysoká)

Výše uvedená čísla se vztahují k množství nikotinu na mililitr e-liquidu. Může to trvat několik nákupů a možná budete muset vyzkoušet několik různých sil nikotinu, ale nakonec tu Vaši ideální sílu, která vás uspokojí a přitom sníží Váš celkový příjem, najdete.

Podstatná je rovnováha. Když se rozhodnete pro náplň s příliš nízkou úrovní nikotinu, tak budete mnohem více kouřit, abyste nízkou úroveň nikotinu kompenzovali, což může být frustrující. Pokud zvolíte příliš silnou úroveň nikotinu, tak můžete závislost na nikotinu ještě prohloubit a ze silnějšího hitu, než na jaký jste zvyklí se Vám může i mírně zatočit hlava. Obecně je nejlepší začít s nízkými hodnotami a případně při dalším nákupu postupovat k něčemu ideálnímu pro Vaše uspokojení. Ze širokého sortimentu příchutí e-liquidů můžete vybírat třeba u nás!

Používáme ověření věku Adulto