Slovníček pojmů

Baterie

Kapacity baterií na trhu se pohybují od 190 mAh - 1100 mAh. Od kapacity baterie se odvíjí i cena a velikost baterie. Základní typy baterií jsou dva: manuální a automatické. Manuální baterie, které pracují pouze po dobu stlačení tlačítka, drží lépe kapacitu, mají tepelnou ochranu a celkově jsou spolehlivější a mají delší životnost než baterie automatické.
Baterie pro elektronické cigarety >>

Atomizér

Atomizér - rozprašovač, je zodpovědný za odpařování e-liquidu. Atomizér se skládá z odporového navinutého drátku, ke kterému je přiváděn e-liquid prostřednictvím vatičkové patrony nebo knotu. Atomizér se aktivuje potáhnutím, pokud je použita automatická baterie, nebo pomocí tlačítka u baterií manuálních. Atomizér má omezenou životnost, která je dána intenzitou používání. Více ohledně péče o atomizér naleznete v tomto článku.
Atomizéry pro elektronické cigarety >>

Zásobník (tank cartridge)

Zásobník (nebo také tank, cartridge, patrona apod.) je, spolu s atomizérem a baterií, jednou ze tří základních částí e-cigarety. Typů zásobníků je mnoho, rozdělit je můžeme na dva základní typy - vnější a vnitřní. Vnější zásobník, který používá např. eGo-T a eGo-C slouží zároveň jako náustek. Vnitřní je umístěn uvnitř elektronické cigarety, tento systém používají např. e-cigarety LEO a Elips. Vytékání e-liquidy je zpravidla způsobeno opotřebením zásobníku respektive jeho silikonového víčka.
Zásobníky a náustky pro elektronické cigarety >>

 

Používáme ověření věku Adulto